Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti

Obecné údaje
Mainská mývalí kočka je masivní, robustní kočka. Je to jedno z nejstarších amerických plemen. Patří mezi přírodní, dlouhosrsté plemeno. Samičky jsou poněkud menší než samečkové. Pomalu dospívají, plné velikosti dorůstají až po třetím roce.

 

Hlava
Střední v délce i šířce, čtvercovitý čenich. Lícní kosti vyvýšené. Nos má být bez zlomu či hrbolu, s jemnou vydutou křivkou. Brada je v rovině s horním rtem a nosem.

 

Oči
Velké, široce položené, mírně nakloněné. Barva očí může být v odstínu zelené, zlaté nebo měděné, bílé kočky mohou být modrooké (případně každé oko jiné barvy). Žádoucí jsou jasné oči.

 

Uši
Velké, široké v základu, středně špičaté a dobře osrstěné. Od sebe jsou posazeny přibližně o šířku ucha.

 

Tělo
Svalnaté, střední až velké velikosti. Široká hruď. Dlouhé tělo se středně dlouhým krkem.

 

Nohy a tlapky
Mohutné, středně dlouhé nohy, položeny široce od sebe. Tlapky velké, kulaté, s chomáčky mezi polštářky. Pět prstů vepředu, čtyři prsty vzadu.

 

Ocas
Dominantní, stejně dlouhý jako tělo (počítáno od konce zadku k ramenům), široký v základu ke špičce se zužující. Srst na ocase dlouhá a splývavá.

 

Kožich
Kožich na ramenou je krátký, délka srsti se postupně prodlužuje podél boků a zad. Bříško je hodně zarostlé. Kožich je jemný, ale hustý, přiléhavý k tělu. Mainské mývalí kočky mívají tzv. "límec" kolem krku (srst zde bývá většinou delší a jinak zbarvená). Límec začíná u kořene uší.

 

Barva kožichu
Povolené jsou všechny rozpoznatelné barvy. Mezi registrovanými spolky jsou nejběžnější barvy bílá, černá, modrá, červená, krémová , stříbrná, želvovinová, modře želvovinová, zlatá. Oblíbené je bílé lemování kolem krku, brady a rtů.

 

Textura / kresba srsti
Mramorová, tygrovaná, tečkovaná, neurčitá, nespecifikovatelné bílé skvrny.

 

Trestné body při hodnocení na výstavách
Nežádoucí jsou například šilhající oči, zlomený ocas, nesprávný počet prstů, nekvalitní, nelesklá srst, krátké tělo, křehká struktura kostí, neosrstěné tlapky, špatná kondice, nos se zlomem, vystouplá čelist (zuby), krátký zakulacený čenich.

 

Náhledy fotografií ze složky Kočky

 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14081
Měsíc: 386
Den: 7